Kursy walut: 1 USD = 3.9 PLN; 1 EUR = 4.29 PLN [więcej...]
Darmowa bramka SMS
Język: polski english

* Profil podstawowy

  • Firma
  • Oferty (4)
  • Produkty (4)
  • Firm Rank(0)
  • Kontakt

 


*Ta firma posiada tylko prezentacje podstawową.
Poznaj możliwości profilu Sprawdzony partner oraz Eurofirma

EKOPIL Producent Urządzeń i Konstrukcji Stalowych

[Polska] Zastawki Kanałowe
2019-08-18

Prześlij ofertę znajomemu Dodaj ofertę do schowka

Zastawki Kanałowe przeznaczone są do odcinania, regulacji przepływu wody lub ścieków w kanałach o przekroju prostokątnym lub okrągłym.
Podstawowymi elementami tworzącymi konstrukcje zastawki są:
- rama
- kolumienka (opcja)
- zawieradło
- śruba napędowa
- napęd

RAMA - określa nam szerokość, wysokość oraz sposób mocowania zastawki. Szerokość lub średnica kanału "B"stanowi zawsze wewnętrzną część ramy czyli jej tzw. prześwit. Rama w zależności od sposobu mocowania zastawki na jej zewnętrznej części posiada kotwy (zastawka do osadzenia wgłębnego-zabetonowania) lub uszy (zastawka do mocowania naściennego - segmentowe łączniki rozporowe). Wysokość zastawki uwarunkowana jest skokiem "S" ZAWIERADŁA (wysokością jego przemieszczenia od chwili całkowitego zamknięcia), głębokością kanału oraz dobrą możliwością obsługi (ramę należy wypuścić ponad kanał ok. 1100 mm).

KOLUMIENKA- stanowi opcjonalne wyposażenie zastawki. Stosuje się ją wszędzie tam gdzie ze względów ekonomicznych lub konstrukcyjnych zbędnym jest stosowanie ramy na całej głębokości-długości kanału. W przypadku zastosowania kolumienki wysokość RAMY równa jest najczęściej skokowi "S" ZAWIERADŁA, a śruba napędowa znajduje się w pozostałej części głębokości kanału. Kolumienki w zależności od potrzeb konstrukcyjnych mogą mieć kształt prosty (oś śruby napędowej jest w osi mocowania kolumienki) lub skośne.

ZAWIERADŁO- stanowi najczęściej płyta stalowa służąca do odcinania i regulacji przepływu ścieków. W zastawkach typu “MNICH” zawieradło stanowią segmenty desek podnoszonych i opuszczanych kolejno po sobie (pozwala to w ten sposób na spust ścieków z poszczególnych poziomów oraz regulowanie ilości przepływającego medium). Zawieradło swoją konstrukcją uszczelnia zastawki przelewowe z uszczelnieniem trójstronnych. W zastawkach naściennych - czterostronnie szczelnych w obu kierunkach zawieradło pracuje podobnie jak w zasuwie nożowej i w takim przypadku uszczelnienie znajduje się na ramie zastawki. Zawieradło może być podnoszone do góry lub w szczególnych przypadkach opuszczane w dół względem kanału.

ŚRUBA NAPĘDOWA -w zależności od wielkości stosowane są zastawki jedno lub dwu śrubowe. Zastawki dwuśrubowe stosowane są do kanałów o szerokości lub średnicy “B” powyżej 1800 mm. Śruba jest elementem przenoszącym napęd i wprawiającym w ruch ZAWIERADŁO.

NAPĘD- rozróżnić można trzy podstawowe rodzaje napędu:
a) ręczny -kółko mocowane jest bezpośrednio na śrubie napędowej stosowane
do zastawek o szerokości kanału do 1200 mm
b) ręczny z przekładnią kątową - do zastawek o szerokości kanału powyżej
1200 mm
c) elektryczny: ze sterowaniem miejscowym +sterownia np. AUMA Matic
ze sterowaniem z sterowni np.. AUMA Norm
Napędy ten można opcjonalnie wyposażyć w inne dostępne elementy np. krańcówki, wskaźnik położenia zawieradła, sy
Odpowiedz na ofertę

 

Sprawdź oferty w kategorii: Budownictwo -> Inne

 
     
 

EKOPIL Producent Urządzeń i Konstrukcji Stalowych

Ulica:Garczyńskiego 7
Miasto:Piła
Kod pocztowy:64-920
Region:wielkopolskie
Kraj:Polska
Telefon: +48 67 3517176
Faks: +48 67 2150919

Osoba kontaktowa

Imię i Nazwisko: Artur Machowski
Telefon stacjonarny: +48 67 2150919
Telefon komórkowy: +48 501773183
Odpowiedz na ofertę

 
     


Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję